15 лекари и сестри од Детската клиника Козле се во изолација

3 копии
2 копии

Прилепската општа болница не размислува за ново ковид-одделение , освен инфективното, каде, велат, има доволно слободни места. Две простории од модуларната се ...
| | веќе видена | слични

Во Припеп достигнат е врвот на пикот на овој бран и во наредните денови се очекува да се постигне едно стабилно плато после кое треба да започне да опаѓа ...
| | веќе видена | слични

Во Тетовскиот Регион имаше мал интерес за имунизација уште од почетокот кога започна вакцинирањето против ковид-19. Потоа еден период лани, кога за влез во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

25 деца на возраст од еден месец до 15 години се лекуваат во Институтот за белодробни заболувања „Козле“, а едно двегодишно дете е на кислородна поддршна, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42–годишно лице, за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 434 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 лекари и сестри од Детската клиника Козле се во изолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: