Ковачевски – Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставен суд за недела неработен ден


Претседателот на Владата Димитар Ковачевски со економскиот тим на средбата со претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, се сретна со Русос Кундурос, амбасадор на Хеленската Република во нашата држава. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, шефот на Делегацијата на Европската Унија во Скопје амбасадорот Дејвид Гир и шефот за соработка во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. Амбасадорката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски најави официјална посета на Софија идниот месец. Целта е заедно со бугарскиот колега Радев да дадат позитивен придонес за успешен завршеток на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Двете земји се подготвуваат за влез во НАТО, откако политичките раководства се изјаснија за брз прием во Алијансата .-Тие ќе разговараат за кандидатурите на ...
сите 648 | | | веќе видена

Цане Мојановски поранешен претседател на Комисијата на верски заедници во емисијата 24 анализа истакна дека литурскиото сослужување е црковниот облик во кој ...
сите 477 | | | веќе видена

Северна Кореја може да биде жариште каде би се појавиле нови соеви на ковид. Свеската здравствена организација(СЗО) е загрижена од високото ниво на пренос на ...
сите 167 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 95 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски – Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставен суд за недела неработен ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: