СДСМ: Со конструкции за „Градски Паркинг“ не може да се сокрие неспособноста на Арсовска


Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почна поставувањето на бројчаници на семафорите на на крстосниците на булеварот со улиците „Натанаил Кучевишки“, „Боца Иванова“ и „Босна и Херцеговина“. Како ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Повеќе од јасно е дека СДСМ од ден во ден се повеќе тоне, а доказ за тоа е фактот што апсолутно некомпетентни луѓе се поставени на важни позиции во Владата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Едно од ветувањата во предизборната кампања за локалните избори на градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска беше поставувањето на бројчаници на ...
| | веќе видена | слични

 Покрај поставувањето на бројчаниците, реализирано е и ветувањето за враќањето на зелениот бран на делниците во надлежност на Град Скопје. Градоначалничката ...
| | веќе видена | слични

Оваа неспособна Влада под раководство на СДСМ, при буџет од 4 милијарди евра годишно, наместо да им помогн е на граѓаните, објавува тендери за бадеми и за ...
| | веќе видена | слични

„Независната“ градоначалничка на Скопје, која се преставува за најуспешна менаџерка во Европа, во предизборната кампања најавуваше мега проекти за првите 82 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Почитувани добар ден, На 82-от ден од мандатот на градоначлничката Данела Арсовска од ВМРО-ДПМНЕ ова е нејзиниот отчет: Тоалет. Ова е единствениот нејзин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После 82 дена едно е јасно,Данела Арсовска е најнеуспешниот градоначалник којшто го имал Скопје, истакна на денешната прес-конференција, Петар Петковски од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 416 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд во Скопје трае распитот пред судија на претходна постапка по барањето од Обвинителството за определување на мерка притвор за шестмина ...
сите 111 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 197 | | | веќе видена

Неколку лица се пренесени во болница, а двајца приклучени на апарати, по пожарот што изби во центарот на Солун во близина на плоштадот Аристотел, објавија ...
сите 139 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Со конструкции за „Градски Паркинг“ не може да се сокрие неспособноста на Арсовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: