ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ги гледа анкетите, затоа бега од избори


8 копии

Вицепремиерот Артан Груби треба сериозно да се ја сфати позицијата платена од граѓаните, и да разбере дека овде не се работи за пазарење, ниту пак за надавање ...
| | веќе видена | слични

Демократскиот сојуз на Павле Трајанов и ЛДП на Горан Милевски го поздравија предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за намалување на бројот на ...
| | веќе видена | слични

Реакција на изјавата на вицепремиерот А ртан Г руби за предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за помал број пратеници и една изборна единица „Вицепремиерот Артан Груби ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Измените на Изборниот законик и измените на Уставот мора да се направат со консензус и овие предлози да се стават на маса на политичките партии, а не во ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ бара се намали бројот на пратеници во Собрание. Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски синоќа на Алсат ТВ изјави дека ќе бара да се скрати бројот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПННЕ Драган Ковачки прашан за коментар за предлогот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски за 90 пратеници во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократскиот сојуз долго време се залага за намалување на бројот на пратеници од 120 на 90, како и промена на изборниот модел - Македонија да биде една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки на денешната прес-конфренција рече дека како опозициска партија остануваат на ставот дека треба да се намали бројот на ...
| | веќе видена | слични

Ова е кусиот став на СДСМ за предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да се намали бројот на пратеници од 120 на 90 како и на неговата поддршка да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., ...
сите 242 | | | веќе видена

Ракометарките од Автокоманда со својата игра, залагање, упорност, но и верба во своите квалитети, уште еднаш ги израдуваа своите навивачи, а отсјајот од ...
сите 125 | | | веќе видена

„Се надеваме дека ќе успееме да ги спасиме животите на нашите момци. Меѓу нив има и оние кои се сериозно повредени и им е потребна медицинска помош. Работата ...
сите 197 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 127 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ги гледа анкетите, затоа бега од избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: