МОН препорача и наставниците да не одат на работа


 И покрај апелите на СОНК и докторската фела, учениците првите две недели наставата да ја следат од дома, сепак на 1ви февруари учениците ќе го почнат второто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во моментов 2.600 паралелки во Австрија се испратени во карантин поради коронавирусот, а девет училишта се затворени, соопшти денеска Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за образование и наука денеска остана на ставот дека второто полугодие ќе започне на 1 февруари и тоа со физичко присуство, наспроти барањата од ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука останува на ставот дека второто полугодие ќе започне на 1 февруари и тоа со физичко присуство, а предвидена е мерка ...
| | веќе видена | слични

Јаким Неделков, претседателот на Синдикатот за образование, наука и култура, денеска во „Утрински брифинг“ ја искритикува повторно мерката со отворање на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СОНК, Јаким Неделков упати апел до Владата и МОН да се почитува нивното барање за онлајн настава -Со оглед на бројките на заразени и починати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 381 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 337 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 455 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 320 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОН препорача и наставниците да не одат на работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: