Велковски: Сите мечеви беа израмнети, не знам дали одлучи неискуството


Мартин Велковски е играчот што ја доби улогата на замена за повредениот Кире Лазаров, голем товар на грбот на ракометарот на Еурофарм Пелистер. Слично како и ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот ракометен селектор Кирил Лазаров, во интервју за хрватски „Индекс“ зборуваше за настапот на Македонија на Европското првенство (ЕП) во ракомет, ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на ракоментата репрезентација Кире Лазаров вели дека Европското првенство во Унгарија и Словачка е наместено. Тој во интервју за хрватски „ Индекс ...
| | веќе видена | слични

Легендата на хрватскиот и светскиот ракомет, Ивано Балиќ, има сосема спротивно мислење од македонскиот селектор Кирил Лазаров и вели дека Европското првенство ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, во изјава за хрватски „Индекс“ зборуваше за настапот на Македонија на ова ЕП, но и за ...
| | веќе видена | слични

Отворено со најдобрите македонски спортисти. Оние кои секојдневно ги красат спортските страници, но и со оние подзаборавените. Нивните успеси, размислувања, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, во интервју за хрватскиот портал „Индекс“, проговорил за тековното Европско првенство. ...
| | веќе видена | слични

Кире Лазаров не го крие разочарувањето од резултатскиот неуспех на ЕП 2022, но македонскиот селектор уште еднаш ги потенцира проблемите што „црвено-жолтите“ ги ...
| | веќе видена | слични

Maкедонскиот селектор Кирил Лазаров во интервју за хрватски „Индекс“ истакна дека актуелното Европско првенство во кое Македонија испадна во првиот круг може ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 128 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велковски: Сите мечеви беа израмнети, не знам дали одлучи неискуството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: