Лазаров: Не смееме да ја загубиме главата во овој хаос, мора да гледаме напред


Македонскиот ракометен селектор Кирил Лазаров, во интервју за хрватски „Индекс“ зборуваше за настапот на Македонија на Европското првенство (ЕП) во ракомет, ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот ракометен сојуз му подготвува отказ на селекторот Хрвоје Хорват. Така може да се протолкува последната изјава на првиот човек на хрватскиот ракомет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред неколку недели Валтер Хринц седеше дома и гледаше ракомет на ТВ и пиеше пиво. Сега е европски шампион. На неколкуте натпревари каде имаше минутажа, стана ...
| | веќе видена | слични

Предводникот на нашиот најдобар национален тим, Кирил Лазаров, по завршување на Европското првенство, прво за него како селектор, говореше за бруталните ...
| | веќе видена | слични

Црна Гора важеше за едно од најпријатните изненадувања во првата фаза на ЕП 2022, потоа ја почна главната фаза со извонредна победа над Хрватска, но ...
| | веќе видена | слични

Шпанија се пласираше во финалето на Европското првенство во ракомет и ќе има шанса да влезе во друштво на Шведска (противникот во битката за златен медал), ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 256 | | | веќе видена

Од МВР за МИА потврдија дека се повредени двајца полициски службеници кои се хоспитализирани. На собирот се појавија лица со „фантомки“ кон кои се стрчаа дел ...
сите 182 | | | веќе видена

На 05.07.2022 во СВР Охрид било пријавено дека периодот од 09.00 до 13.50 часот на магистралниот пат Охрид-Ресен, помеѓу место викано „Прентов мост“ и место ...
сите 159 | | | веќе видена

На конференцијата на Економист во Атина имав средба со нашиот пријател Мајк Помпео, поранешниот државен секретар на САД. Помпео е голем поддржувач на Северна ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лазаров: Не смееме да ја загубиме главата во овој хаос, мора да гледаме напред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: