ВМРО-ДПМНЕ: Пиунот Ковачевски молчи за тоа што содржат „удобните“ одговори содржани во пакетот 5+1 дадени пред неколку месеци на Бугарија


Владата на заевизмот на чело со пиунот Ковачевски молчат и не откриваат какви преговори водат со Бугарија. Имаме молк од владата на заевизмот за содржината на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пиунот Ковачевски продолжува таму кај што застана Заев. Тој верно ја продолжува предавничката политика на својот ментор. Отиде во Бугарија без да изусти ни ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот вицепремиер и поранешен министер за надворешни работи, Никола Димитров, во гостувањето на Тема на денот во Дневникот на Сител, обелодени дека со ...
| | веќе видена | слични

Додека бев во владата низ процесот на интерна комуникација успеав да дојдеме до ставови кои јас ги бранам, но тоа не беше лесно. Во два наврати морав да се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ОМО Илинден - Пирин, Стојко Стојков вели дека се уште го чека приемот кај претседателот Стево Пендаровски, додека претставниците на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер и аналитичар Џевдет Хајредини вели дека вицеппремиерот Бојан Маричиќ има уставна обврска да се грижи за правата на Македонците во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Македонија има обврски спрема Бугарија – Бугарија има само права спрема Македонија. Говорот на омраза против Македонија во Софија едноставно е нормален чин и ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Институтот за комуникациски студии еден од членовите на раководството на партијата на Македонците во Бугарија ОМО Илинден Пирин Стојков Стојков ...
| | веќе видена | слични

Три дена до меѓувладината средба на Македонија и Бугарија. Агендата утврдена, динамиката интензивирана - во фокусот економските параметри и добрососедските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, во своето гостување во емисијата „Само вистина“ која се емитува на Канал 5 рече дека ова што сега ни се случува ...
сите 595 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 244 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Пиунот Ковачевски молчи за тоа што содржат „удобните“ одговори содржани во пакетот 5+1 дадени пред неколку месеци на Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: