Кај Ногаевци пронајдени мигранти

Ноќеска, пет минути по полноќ, на магистралниот пат село Удово – Дeмир Капија приведен е возач кој со „голф“ превезувал девет мигранти од Сирија и Индија . Од ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Приведен е криумчар на мигранти кој во возило од марката „голф“ превезувал девет лица – мигранти, петмина од Сирија и четворица од Индија. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични

23-годишник е уапсен откако полицијата во неговиот „голф“ пронашла девет мигранти. Синоќа во 00.05 часот од страна на полициски службеници од Полициска ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

На 19/20.01.2022 од полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце при Регионалниот центар за гранични работи Север, при контрола при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 462 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кај Ногаевци пронајдени мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: