Гвардиола лично се вклучил во „потерата“ по Винисиус?

Карим Бензема играше во одлична форма во текот на целата мината година, а во тој стил продолжи и годинава, предводејќи го Реал Мадрид до посакуваните резултати ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
2 копии

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема привлече внимание со одличната голгетерска сезона, но имаше и лоши натпревари на кои беше стрелец. Искусниот напаѓач во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во денешното гостување во емисијата „Утро со Златев“ Антонијо Милошоски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на прашањето како гледа на она што го прави ...
сите 908 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 210 | | | веќе видена

– Таков настан може да го промени светот, изјави на прес-конференција американскиот претседател. Тој предупреди дека рускиот претседател Владимир Путин ...
сите 604 | | | веќе видена

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 135 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Чешката Република била, е и секогаш ќе биде истраен и силен поддржувач на амбициите на Северна Македонија да стане членка на Европската Унија, истакна ...
сите 217 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 695 | | | веќе видена

-Предлогот за укинување на Пржинска влада беше поднесен, на координацијата помеѓу претседателот на Собранието и сите координатори на пратенички групи го дадов ...
сите 390 | | | веќе видена

До петок ќе се задржи стабилно време со пораст на температурите. В петок кон крајот на денот и в сабота претпладне во западните делови ќе има локални врнежи од ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гвардиола лично се вклучил во „потерата“ по Винисиус?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: