Нема да добиете советници, а јас ќе бидам градоначалник, му рекол Шилегов на Милевски


Лидерот на ЛДП, Горан Милевски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 откри што му кажал поранешниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На средба со жителите на сите месни заедници во Ѓорче Петров, градоначалникот Александар Стојокоски и градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, ги ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Тимови од Град Скопје, составени од претставници што секторски ќе одговараат на барањата на граѓаните и претставници од јавните претпријатија во надлежност на ...
| | веќе видена | слични

Осветлувањето на јавните површини, водоснабдувањето, уличните кучиња… Ова се само дел од проблемите со кои секојдневно се соочуваат жителите на Општина Ѓорче ...
| | веќе видена | слични

„Досега проблемот го решаваа, благо да кажам луѓе компромитирани во криминалот, од двете страни“, порача поранешниот пратеник Михаил Пановски во дебатниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во првите два и пол месеци од мандатот, Данела Арсовска нема ниту еден проект во интерес на граѓаните на Град Скопје. Нејзината најава дека ќе реконструира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љубица Јанчева, координаторка на советничката група на СДСМ во Советот на Град Скопје обвини дека во првите два и пол месеца од мандатот Данела Арсовска нема ...
| | веќе видена | слични

Тимови на град Скопје започнаа средби со граѓани на терен со цел проценка на состојбата со заборавените населби. Градоначалничката на Град Скопје, Данела ...
| | веќе видена | слични

Тимови од Град Скопје составени од претставници кои секторски ќе одговараат на барањата на граѓаните и претставници од јавните претпријатија во надлежност на ...
| | веќе видена | слични

Реализација на проекти за вработување на лица со оштетен слух, ангажирање на повеќе образовни асистенти за глуви деца во образовниот процес, овозможување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Толку се максималистички барањата на официјална Софија што дури и овие кои овие 2-3 дена се таму и преговараат од името на граѓаните без не знам кој мандат им ...
сите 954 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 482 | | | веќе видена

„Зависи од тоа какви информации ќе добиеме од Турција во оваа област“, ​​изјави Андерсон.„Во сите екстрадиции, ние продолжуваме да го следиме шведското и ...
сите 210 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 755 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема да добиете советници, а јас ќе бидам градоначалник, му рекол Шилегов на Милевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: