Призма: ,,Таче Малиот” е „Паметен и лукав – жеден преку вода ќе те однесе“


Медиумскиот проект ПРИЗМА објавува текст за новиот лидер на СДСМ. „Паметен и лукав – жеден преку вода ќе те однесе“, вака негов поранешен колега го опишува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерите на ДУИ и на СДСМ Али Ахмети и Димитар Ковачевски сепак ќе менуваат ресори. Како што објави ТВ24, ресорот образование ќе го добие кадар на ДУИ, а нов ...
| | веќе видена | слични

Деновиве во јавноста се појавија информации дека се почнати активности за формирање нова партија од незадоволните членови и поддржувачи на СДСМ. Како еден од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот во заминување Зоран Заев вчера во пишаната оставка до собранискиот спикер Талат Џафери наведе дека ваквата одлука ја презел како логичен чекор кој ...
| | веќе видена | слични

Политикологот д-р Ана Чупеска-Станишковска за Лидер вели дека , промените во сдсмовскиот дел од Владата се должат на промените во самата партија. Одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Составот на новата Влада, која треба да ја предводи новиот претседател на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски , ќе вклучи нови имиња, но и нови ...
| | веќе видена | слични

„Во оваа фаза“ не се формира нова партија како одговор на незадоволството од политиките на СДСМ, но не е исклучено тоа да се случи понатаму. Додека во СДСМ се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 298 | | | веќе видена

Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и антифашистичката војна на Македонија (1941-1945), заедно со граѓаните продолжувачи од ...
сите 490 | | | веќе видена

СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 535 | | | веќе видена

Триесетте земји-членки на НАТО вчера го потпишаа пристапниот протокол за Финска и за Шведска, на церемонија во седиштето на Алијансата во Брисел. Со протоколот ...
сите 216 | | | веќе видена

И за денеска најавен протест против францускиот предлог со почеток во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до ...
сите 432 | | | веќе видена

Најостро го осудувам насилството на протестите, истакна министерот на МВР, Оливер Спасовски по посетата на повредените полицајци. - Нападот на полициските ...
сите 130 | | | веќе видена

Со прифаќањето на францускиот предлог се овозможува веднаш да се започне процесот на пристапните преговори на Северна Македонија кон ЕУ без понатамошни ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Призма: ,,Таче Малиот” е „Паметен и лукав – жеден преку вода ќе те однесе“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: