Призма: ,,Таче Малиот” е „Паметен и лукав – жеден преку вода ќе те однесе“


Медиумскиот проект ПРИЗМА објавува текст за новиот лидер на СДСМ. „Паметен и лукав – жеден преку вода ќе те однесе“, вака негов поранешен колега го опишува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерите на ДУИ и на СДСМ Али Ахмети и Димитар Ковачевски сепак ќе менуваат ресори. Како што објави ТВ24, ресорот образование ќе го добие кадар на ДУИ, а нов ...
| | веќе видена | слични

Деновиве во јавноста се појавија информации дека се почнати активности за формирање нова партија од незадоволните членови и поддржувачи на СДСМ. Како еден од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот во заминување Зоран Заев вчера во пишаната оставка до собранискиот спикер Талат Џафери наведе дека ваквата одлука ја презел како логичен чекор кој ...
| | веќе видена | слични

Политикологот д-р Ана Чупеска-Станишковска за Лидер вели дека , промените во сдсмовскиот дел од Владата се должат на промените во самата партија. Одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Составот на новата Влада, која треба да ја предводи новиот претседател на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски , ќе вклучи нови имиња, но и нови ...
| | веќе видена | слични

„Во оваа фаза“ не се формира нова партија како одговор на незадоволството од политиките на СДСМ, но не е исклучено тоа да се случи понатаму. Додека во СДСМ се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 379 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 493 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Призма: ,,Таче Малиот” е „Паметен и лукав – жеден преку вода ќе те однесе“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: