Атанасов: Не ни треба уште една социјалдемократска, туку партија на центарот!

„Во оваа фаза“ не се формира нова партија како одговор на незадоволството од политиките на СДСМ, но не е исклучено тоа да се случи понатаму. Додека во СДСМ се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска ќе му го врачи мандатот за состав на новата влада на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот Стево Пендаровски утре ќе му го врачи мандатот за состав на нова влада на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, информиораа од претседателскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието минатата недела ја констатира оставката на премиерот Зоран Заев, со што започна да тече рокот од десет дена во кој претседателот Пендаровски треба ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, новиот лидер на СДСМ, утре во 1 попладне ќе го добие мандатот за формирање на нова влада на Македонија од претседателот Стево Пендаровски, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Партијата ќе биде главен креатор на квалитетни политики и поддршка на институциите. Секое нејзино тело од месните одбори па се до највисоките органи ќе има ...
| | веќе видена | слични

Тоа е можно само во нашата чудесна Македонија: Врвот на владејачкиот СДСМ се урна и продолжува да се урива како лавина, а нејзиниот коалиционен партнер ДУИ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1552 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 284 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атанасов: Не ни треба уште една социјалдемократска, туку партија на центарот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: