Мицкоски му честитал на Ковачевски, но исклучува можна средба


2 копии

Премиерската оставка на Зоран Заев попладнево ќе стигне во собраниската архива. Според информациите на ТВ24 нема да има обраќање, ниту изјава на Заев, дури ...
| | веќе видена | слични

Политикологот д-р Ана Чупеска-Станишковска за Лидер вели дека , промените во сдсмовскиот дел од Владата се должат на промените во самата партија. Одлуката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати пред пратениците во Собранието. Пендаровски, како што е најавено на веб-страницата на законодавниот дом, ...
| | веќе видена | слични

Составот на новата Влада, која треба да ја предводи новиот претседател на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски , ќе вклучи нови имиња, но и нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски му честитал на Ковачевски, но исклучува можна средба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: