Во еден македонски град нема заразени со коронавирусот

3 копии
5 копии
2 копии
2 копии

Регистрирани сe 192 оздравени пациенти од: Скопје – 119, Битола – 12, Кавадарци – 10, Охрид и Кочани – по 9, Велес и Гевгелија – по 6, Неготино – 5, Куманово и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 256 | | | веќе видена

Од МВР за МИА потврдија дека се повредени двајца полициски службеници кои се хоспитализирани. На собирот се појавија лица со „фантомки“ кон кои се стрчаа дел ...
сите 182 | | | веќе видена

На 05.07.2022 во СВР Охрид било пријавено дека периодот од 09.00 до 13.50 часот на магистралниот пат Охрид-Ресен, помеѓу место викано „Прентов мост“ и место ...
сите 159 | | | веќе видена

На конференцијата на Економист во Атина имав средба со нашиот пријател Мајк Помпео, поранешниот државен секретар на САД. Помпео е голем поддржувач на Северна ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во еден македонски град нема заразени со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: