Нагло зголемен бројот на заболени од грип

14 копии

Втор ден бројот на активни случаи на КОВИД-19 во земјава е под 5 000. Според вчерашната ковид-статистика, од направени 3.929 тестирања, регистрирани се 280 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Во изминатите 24 часа се регистрирани 280 нови случаи на ковид-19 од направени 3.929 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се од: ...
| | веќе видена | слични

Бројот на регистрирани активни случаи на Ковид-19 во земјава вчера падна под 5 000, а намален е и на околу пет проценти бројот на позитивни на вирусот од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.929 тестирања , а ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Од 2017 година па досега нашата борба беше да ја оставиме историјата на теренот на историчарите и токму тоа е целта и на билатералниот Протокол, меѓутоа и на ...
сите 719 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 637 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нагло зголемен бројот на заболени од грип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: