Вицепремиерот Николовски на конференција по повод одбележување на Меѓународниот ден за борба против корупцијата


Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски денеска во Скопје, ќе се обрати на ...
| | веќе видена | слични

„Наследивме една огромно незадоволство на граѓаните во таа институцијата. Од денешна перспектива, гледаме дека за она што сме вложиле труд, не се почитува како ...
| | веќе видена | слични

Еден од најгорливите проблеми според анкетите, во моментов е корупцијата а не сиромаштијата . Ова го покажуваат последните истражувања и анкети кои за Утрински ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корупцијата е суштински неправедна, бидејќи, воведувајќи двојни стандарди, ја поништува еднаквоста на сите пред законот. Таа го подрива општеството, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Борбата против корупцијата е процес за којшто ни треба единство, ни треба соработка и придонес од секого. Затоа, уште повеќе ќе ја зајакнеме координацијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само со заедничка акција на институциите и со поддршка од јавноста борбата против корупцијата ќе има ефект. Ова е пораката од конференцијата што се одржа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на одбележувањето на 9-ти декември, Меѓународен ден за борба против корупцијата. Во продолжение го ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорката на Соединетите Американски Држави во земјава Кејт Мери Брнз вели дека има напредок во борбата против корупцијата, но оти сѐ уште треба да се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека иако Антикорупциската комисија си ја работела својата работа, корупцијата е на тоа ниво на кое што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вицепремиерот Николовски на конференција по повод одбележување на Меѓународниот ден за борба против корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: