МУКАЕТОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА СРПСКИ ,,НЕДЕЉНИК”: ,,Алкалоид” со посветеност и инвестиции денес е шеста фармацевтска индустрија во ЈИЕ

Време зa читање: 5 минути ,,Континуираните инвестиции, како и посветеноста на растот и на одржливиот развој придонесоа за она што е денес „Алкалоид“ – шеста ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со месечно производство 2.000 тона жичани производи, компанијата „Брако“ е меѓу лидерите во регионот, соопшти компанијата и додаде дека од почетните 200 тона ...
| | веќе видена | слични

Интервју на Живко Мукаетов, генерален директор и претседател на УО на „Алкалоид“, за српскиот магазин “Недељник”. Современи производствени погони, најнови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Сите страсни љубители на ракометот уживаат деновиве, а регионалниот лидер во приредување игри на среќа им даде дополнителен мотив да навиваат за головите на ...
сите 738 | | | веќе видена

Ние ако не го залуламе тој чамец на клиентелизмот за да не знае што го снашло, никогаш нема да успееме да одиме напред. Нашата одговорност е многу поголема од ...
сите 256 | | | веќе видена

Владата на СДСМ ја уништи економијата, поскапи цени за парно и струја се нивната прва владина мерка, рече на денешната прес-конференција портпаролот на ...
сите 360 | | | веќе видена

Со еден конструктивен дијалог да одиме напред затоа што за мене добрососедството е од огромна важност за Бугарија, за Република Македонија и за целиот ...
сите 604 | | | веќе видена

На утрешната средба меѓу премиерите на Северна Македонија и Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков доминантно ќе се разговара на теми од областа на ...
сите 294 | | | веќе видена

-СДСМ и ДУИ изгласаа влада со само 62 пратеници, а недели наназад зборуваат како имаат стабилно мнозинство. Ова ли е тоа стабилно мнозинство? Мнозинството и ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МУКАЕТОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА СРПСКИ ,,НЕДЕЉНИК”: ,,Алкалоид” со посветеност и инвестиции денес е шеста фармацевтска индустрија во ЈИЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: