Скендер Реџепи повеќе нема да биде координатор на заедничката пратеничка група со Алијанса на Албанците.


Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министре ве прашувам како лидер на ЛДП, каде е сега партијата, цврсто во власта или со една нога надвор? Ова прашање го разбирам бидејќи јавноста не го разбира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај цврстиот став на официјална Софија пратеникот Кастриот Реџепи е убеден дека Македонија до крајот на јануари ќе ја стартува европската приказна, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот Кастриот Реџепи е убеден дека Македонија до крајот на јануари ќе ја стартува европската приказна, објави ТВ Сител. Пратеникот на Беса, кој прво ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи , чија одлука да не дојде на седницата на којашто требаше да се гласа за доверба на Владата беше клучна за неуспехот на опозициската ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи е убеден дека Македонија до крајот на јануари ќе ја стартува европската приказна. Тој верува дека ова е значаен момент за земјата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скендер Реџепи повеќе нема да биде координатор на заедничката пратеничка група со Алијанса на Албанците.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: