Херојот Лулзим Сулејмани раскажува за несреќата во Бугарија


На социјалните мрежи дневно се објавуваат повеќе од 90 милиони селфи фотографии, а во желбата да направиме подобра фотка често не размислуваме за ризиците. ...
| | веќе видена | слични

Тони Мутабази е момче кое на 2 години било оставено во дом за незгрижени деца и не се сеќава на своите биолошки родители. Го посвоило семејство од Оклахома, но ...
| | веќе видена | слични

Дипломираниот правник и иден адвокат Ваџи Махмуд им чита на родителите дека го положил правосудниот испит по седум години студирање, по што следува нивната ...
| | веќе видена | слични

„Сакав да ја снимам нивната реакција бидејќи знаев дека резултатот им значеше многу на моите родители. Тие ја напуштија својата татковина Пакистан за да дојдат ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот Златан Ибрахимовиќ, во последното интервју за „Кориере дела сера“ откри дека не верува во Господ, туку, само во себе. „Така и научив омразата кон ...
| | веќе видена | слични

Реакцијата на родители на момче од Лос Анџелес, кое после 7 години положило правосуден испит, многу брзо стана хит на интернет. Вајен Махмуд сега живее во Лос ...
| | веќе видена | слични

Лулзим Сулејмани во разговор за ТВ21 вели дека понудата на Беса Транс била примамлива, па така се одлучил да резервира за него и неговата свршеница. ...
| | веќе видена | слични

„Така е напишано од Бог. Јас да бидам тој кој ќе спаси уште луѓе после мене. Му благодарам на Бог што ми даде втор живот“, рече Сулејмани, еден од преживеаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 258 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 242 | | | веќе видена

Високиот претставник на германскиот Бундестаг за Западен Балкан, Мануел Сарацин во Скопје изјави дека а ко Македонија го отфрли францускиот предлог, друг може ...
сите 169 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 165 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Херојот Лулзим Сулејмани раскажува за несреќата во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: