Главната научничка на СЗО вели дека нема потреба од паника поради омикрон

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
| | веќе видена | слични

Повеќето од 43 случаи на KОВИД-19 предизвикани од варијантата Омикрон, идентификувани во Соединетите Држави досега биле кај луѓе кои биле целосно вакцинирани, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Доколку не се преземат дополнителни рестриктивни мерки, Велика Британија во јануари ќе се соочи со голем бран на заразени лица со новиот сој омикрон, изјавија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бен Озборн, директор на фармацевтската компанија Фајзер, вели дека најверојатно ќе ни требаат засилувачки дози на вакцината против Ковид-19 во наредните ...
| | веќе видена | слични

Британските научници предупредуваат да се воведат мерки, или ќе има голем бран на заразени со омикрон сојот на коронавирусот. Доктор Ник Дејвис од лондонскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Над 43 случаи заразени со омикрон сојот на коронавирус во САД се целосно вакцинирани, а третина дури добиле и дополнителна доза, соопштија Центрите за контрола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јужноафриканските научници денеска соопштија дека сè уште нема видливи знаци дека сојот омикрон на коронавирусот предизвикува потешка болест. Јужна Африка кон ...
| | веќе видена | слични

Омикрон сојот на коронавирусот е 4,2 пати позаразен во раната фаза во однос на делта сојот, покажува студијата на јапонските научници кои го советуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Главната научничка на СЗО вели дека нема потреба од паника поради омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: