Богоев: Враќањето на кумот на Груевски во ВМРО-ДПМНЕ воопшто не е наивен чекор


Поранешниот градоначалик на општина Карпош, Стефан Богоев ја коментираше одлуката на ВМРО-ДПМНЕ да го врати Зоран Ставревски во партијата, како дел од работно ...
| | веќе видена | слични

Во ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува, тоа е стара нереформирана партија, СДСМ постојано се менува и подобрува, соопшти денеска владејачкиот СДСМ. Еве го целото ...
| | веќе видена | слични
9 копии

СДСМ прави театар со изборите на нов лидер, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. Веќе на сите им е јасно дека лидер на СДСМ останува Зоран Заев, а Димитар Ковачевски ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Додека СДСМ одржува внатрепартиски непосредни избори, ВМРО-ДПМНЕ одржува конгрес на кој сè се знае однапред, велат од СДСМ. „Во ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува, тоа е стара нереформирана партија, СДСМ постојано се менува и подобрува. Во СДСМ утре се одржуваат избори за претседател со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното интервју за Скопје инфо, во врска со досегашната работа на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Следниот викенд во Скопје се одржува 17 конгрес на ВМРО ДПМНЕ, кои се вашите очекувања од конгресот? Станува збор за редовен конгрес на кој ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 588 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

Проглас во 11 точки нa Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните ...
сите 222 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 132 | | | веќе видена

Предлогот на француското претседателство со ЕУ е многу избалансиран и за Македонија и за Бугарија, коментира за ТВ Бугарија Стојан Сталев, поранешен министер ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богоев: Враќањето на кумот на Груевски во ВМРО-ДПМНЕ воопшто не е наивен чекор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: