НБА: Милвоки надополнија минус 18 за победа над Шарлот


Никола Јокиќ имаше трипл-дабл учинок во победата на Голден стејт на гостувањето кај Њу Орлеанс од 120-114 во меч кој имаше и едно продолжение. Натпреварот меѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Голден стејт продолжи да игра во извонреден стил и да реди победи, а првата ѕвезда на Воините, Стефаон Кари е многу блиску до првото место на вечната листа со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, се вели во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ. - ...
сите 224 | | | веќе видена

Украина потврди дека повеќе од 260 борци, вклучително и некои кои биле тешко ранети, биле евакуирани од фабриката за челик Азовстал во Мариупол и однесени во ...
сите 204 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., ...
сите 191 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 86 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Во судир на два воза во понеделникот на пладне покрај Барселона загинал возач, а полесно биле повредени повеќе 80 патници, објавиле регионалните власти. Околу ...
сите 150 | | | веќе видена

Оркестарот Калуш, украинската група која победи на Евросонг, ќе го лицитира победничкиот трофеј. Групата ќе ги донира средствата во добротворен фонд кој и ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА: Милвоки надополнија минус 18 за победа над Шарлот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: