Аналитичари за ТВ 24: Без датум за почеток на пристапните преговори ќе се отвори можност за предвремени избори


16 години земја кандадат за влез во ЕУ, а досегашните несупеси служат за политичко поентирање помеѓу партиите. Македонија се уште чека - овој пат заглавена со ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар, публицист, Нијази Мухамеди во изјава за Лидер вели дека со Договорот Заев-Гаши се делегитимира демократската улога на албанците во ...
| | веќе видена | слични

Нијази Мухамеди, политичкиот аналитичар, публицист, вели дека со Договорот Заев-Гаши со свое мислење за влегувањото на Аолтернатива ви Влада. „Ова мнозинство, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи, прашан од агенцијата ИНА каков е неговиот став за составот на владата со влезот на Алтернативата, истакна дека во овој период пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ние бараме избори веднаш значи што побрзо се случат толку подобро за државата, не само доколку одиме себично ние како партија тогаш би биле неискрени кон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, во своето гостување во Тема на денот на телевизија Сител, изјави дека Христијан Мицкоски има кредибилитет ...
| | веќе видена | слични

Затоа што себично е ако гледаме, нас ни одговара оваа состојба да продолжи да кажеме од партиска гледна точка виза ви Социјалдемократскиот сојуз. Меѓутоа она ...
| | веќе видена | слични
2 копии

“Што се однесува до Алтернатива тие доколку влезат во Владата на Социјалдемократскиот сојуз и на Зоран Заев практично ќе докажат дека ги напуштаат принципите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова трагедија во кумановското семејство Филиповиќ. Како што дознава „Слободен печат“, во сообраќајката во која денеска загина пешак на мостот „Гоце Делчев“ во ...
сите 257 | | | веќе видена

Американската Амбасада во Киев денеска „ги повика“ американските граѓани кои престојуваат во Украина да ја напуштат земјата без одлагање, во услови на ...
сите 622 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 95 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери не го стави на дневен ред на седницата барањето на ВМРО-ДПМНЕ да се расправа за измени на Законот за Влада, односно за ...
сите 461 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аналитичари за ТВ 24: Без датум за почеток на пристапните преговори ќе се отвори можност за предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: