Ковачки: Досега само Мицкоски поднел кандидатура за претседател


Димитар Ковачевски, актуелен заменик-министер за финансии, е нов лидер на СДСМ. На вонредните внатрепартиски избори, Ковачевски ги победи противкандидатите ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски стана нов лидер на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ го „круниса“ Мицкоски. Едните повикуваат на обединување, други на предвремени парламентарни избори. Кој ...
| | веќе видена | слични

На овие партиски избори учествуваа тројца кандидати: Фросина Ременски, Димитар Ковачевски и Јован Деспотовски. Иако во мај годинава Заев беше реизбран за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера Заев ја заврши фарсата во СДСМ и го постави својот пиун Ковачевски. Токму Ковачевски е тој кој што треба да биде спроведувач на заевизмот. Членството на ...
| | веќе видена | слични

-Членовите на СДСМ го избраа новиот претседател на партијата, на демократски внатрепартиски избори. Му честитам на Димитар Ковачевски и му посакувам успех. Им ...
| | веќе видена | слични

Очекувам посветеност, одговорност, отворен пристап и прогресивно политичко дејствување, во интерес на сите граѓани на Северна Македонија и во интерес на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 172 | | | веќе видена

Бугарија прифати да го користи скратеното име Северна Македонија, подеднакво како и долгото име Република Северна Македонија и нема да ја кочи употребата на ...
сите 498 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 357 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: Досега само Мицкоски поднел кандидатура за претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: