Мицкоски: Функционерите во власта се корумпирании, па затоа се случуваат несреќи како таа во Бугарија, Тетово и Ласкарци


Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска не прецизираше дали ќе остане министер во новата Влада. Во изјава за медиумите, Бочварски рече дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Наум Стоилковски портопаролот на ВМРО-ДПМНЕ утрово во „Утрински брифинг“ во Слободна ТВ истакна дека физофрено е однесувањето на политичката сцена за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека институции ќе дадат одговор за каде бил пропустот и согласно тоа секој ќе си понесе одговорност за ...
| | веќе видена | слични

Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ утрово во „Утрински брифинг“ во Слободна ТВ истакна дека Заевизмот останува, а сега Заев ќе бира и своја марионета, ...
| | веќе видена | слични

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот во заминување Зоран Заев за да продолжи со криминалот, тендерите и разнебитувањето на државата е спремен да ја плати секоја цена. За да не запрат ...
| | веќе видена | слични

Криминалот и корупцијата се точките на кои опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе се фокусира во наредниот период во обид да алармира за проблемите во македонското ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, утрово во „Добро утро, секое утро“ во Алфа телевизија , истакна дека Зоран Заев е уценет човек, кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на денешната посета на Скопје, премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков се сретна и со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мцикоски, на кој се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 235 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 342 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 312 | | | веќе видена

Владата преку ЕСМ ќе го стабилизира пазарот на топлинска енергија, откако во решавањето на проблемот не се вклучија Градот Скопје и општините. Министерот за ...
сите 511 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 236 | | | веќе видена

Бајката на Холандија на Европското ракометно првенство 2022 година продолжува, откако Холанѓаните вечерва ја совладаа и Португалија, и со две победи продолжија ...
сите 180 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 39 | | | веќе видена

Сосема е очигледно дека клиничките слики предизвикани од сојот омикрон се далеку поблаги од оние предизвикани од видот делта. Она што го гледаме е дека омикрон ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Функционерите во власта се корумпирании, па затоа се случуваат несреќи како таа во Бугарија, Тетово и Ласкарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: