Мицкоски: Потребни се брзи предвремени парламентарни избори, оваа влада е некредибилна


Потребни се брзи предвремени парламентарни избори, затоа што оваа влада е некредибилна. Народот своето си го кажа на претходните локални избори и се додека ...
| | веќе видена | слични

Таа очекува да бидат повикани од страна на Премиерот и истот да им биде презентиран.-,,Очекувам да бидеме повикани за да ни биде презентиран овој Договор што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателката на ДОМ, Маја Морачанин вели дека изворно не е запознаена со текстот на договорот помеѓу Заев и Гаши. Таа очекува да бидат повикани од страна на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев преговараше со Aлтернатива во име на целата коалиција, вели министерот за надворешни работи Бујар Османи во врска со тоа дали ДУИ се согласува ...
| | веќе видена | слични

Читајќи 9 точки кои ги договориле со СДСМ и со ДУИ како основа на новата владина програма, меѓу кои е и точка струјата да не поскапи повеќе од 20 отсто, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ДУИ нема ништо портови големиот број на функции кои Алтернатива ги добива во рамки на договорот за формирање на ново мнозинство кој го официјализираше вчера. ...
| | веќе видена | слични

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
| | веќе видена | слични

Парламентарно мнозинство од 64 пратеници и нов состав на Владата во која Алтернатива ќе има тројца министри и тројца заменици-министри. Тоа е постигнато со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мартин Велковски е играчот што ја доби улогата на замена за повредениот Кире Лазаров, голем товар на грбот на ракометарот на Еурофарм Пелистер. Слично како и ...
сите 751 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 392 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 433 | | | веќе видена

Претседателот на македонско-бугарската стопанска комора во Македонија, Кирил Лазаров преку писмо се обрати до премиерите на Владите на Бугарија и Македонија. ...
сите 321 | | | веќе видена

Полициски службеници Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Кисела Вода вчера во 17:50 часот го лишиле од слобода Д.К.(33) од Скопје ...
сите 544 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 489 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Потребни се брзи предвремени парламентарни избори, оваа влада е некредибилна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: