Скариоло: Македонија може да ни направи проблеми, посебно Вајли!


Македонската кошаркарска репрезентација првиот квалификациски прозорец за Светското првенство 2023 ќе го помни по одличната ноќ на Теодор Симиќ, 17-годишникот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската кошаркарска репрезентација во ослабен состав без своите најдобри играчи не можеше да ѝ пружи голем отпор на моќната Шпанија кој славеше убедливо ...
| | веќе видена | слични

Македонската кошаркарска репрезентација не успеа да дојде до првата победа во квалификаците за место на Светското првенство 2023 година. Избраниците на Драган ...
| | веќе видена | слични

Македонската кошаркарска репрезентација го запиша и вториот пораз во квалификациите за пласман на СП 2023, откако беше совладана од Украина со убедливи ...
| | веќе видена | слични

Македонија и во вториот меч од квалификациите за Светското првенство во 2023 година претпре пораз, односно по Шпанија подобра од нас беше и селекцијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 301 | | | веќе видена

„Од 2013 година наваму сум бил активен промотор во СДСМ, го познавам членството. Во контакт сум со сите членовите, со младите и пред се со жените. Ние имаме ...
сите 397 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 170 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 113 | | | веќе видена

Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за д-р Злате Мехмедовиќ ...
сите 171 | | | веќе видена

До 11 декември е рокот за пријавување на кандидатура за претседател на партијата за закажаниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 12 декември во салата ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скариоло: Македонија може да ни направи проблеми, посебно Вајли!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: