17-годишниот Теодор Симиќ е новиот бисер на македонската кошарка


Македонската кошаркарска репрезентација во ослабен состав без своите најдобри играчи не можеше да ѝ пружи голем отпор на моќната Шпанија кој славеше убедливо ...
| | веќе видена | слични

Вечерва заврши првата фаза на Светското првенство за ракометарки во групите Е,Ф,Г и Х, и селекцијата на Хрватска и покрај поразот од Јапонија со 28:26, ...
| | веќе видена | слични

Германската женска ракометна репрезентација го освои првото место во групата Е и ќе пренесе максимални 4 поени во втората рунда на СП во Шпанија, откако во ...
| | веќе видена | слични

Македонската кошаркарска репрезентација за првпат во својата историја обезбеди пласман во едни мундијалски квалификации. „Црвено-жолтите“ како првопласирани ги ...
| | веќе видена | слични

Групната фаза на Светското женско ракометно првенство кое се одржува во Шпанија, засега го одблежуваат дебаклите на земјите аутсајдери. Денеска дури пет ...
| | веќе видена | слични

Денеска продолжија натпреварите од Светското ракометно првенство во женска сениорска конкуренција кое се одржува во Шпанија. Се комплетираше второто коло во ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Норвешка одигра неверојатен натпревар дозволувајќи му на Иран само девет гола во победата во 2. коло од Ц групата на Светското првенство во ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот олимписки шампион Франција стигна до сигурен триумф над Словенија од 29-18 во 2. коло од А групата на Светското ракометно женско првенство кое се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 162 | | | веќе видена

Пристапните преговори со Албанија и Македонија треба да се отворат што е можно поскоро и дека иницијативата „Отворен Балкан“ треба да го вклучи и Косово.„Многу ...
сите 988 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

17-годишниот Теодор Симиќ е новиот бисер на македонската кошарка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: