Крстевски: Овој тим може многу подобро, резултатот не е реален!


Македонската кошаркарска репрезентација за првпат во својата историја обезбеди пласман во едни мундијалски квалификации. „Црвено-жолтите“ како првопласирани ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарска Македонија вложува големи надежи во талентираниот кошаркар на Барселона, Теодор Симиќ кој во одлично светло се претстави во сениорската ...
| | веќе видена | слични

Неверојатните резултати на годинешните квалификации за СП 2022 во женска конкуренција меѓу кои беше и победата на Англија со Летонија од 20:0, а тука беа и ...
| | веќе видена | слични

УЕФА се одлучи да донесе промени во системот на квалификации за Светското првенство во жени. На овој потег европската куќа на фудбалот се одлучи откако во ...
| | веќе видена | слични

Европската фудбалска федерација најави дека ќе го менува системот во квалификациите во женска конкуренција. Причина за тоа се неверојатните резултати кои беа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крстевски: Овој тим може многу подобро, резултатот не е реален!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: