Пофалби од ФИБА: Симиќ меѓу десетте бисери кои блеснаа во квалификациите за СП 2023


Македонската кошаркарска репрезентација првиот квалификациски прозорец за Светското првенство 2023 ќе го помни по одличната ноќ на Теодор Симиќ, 17-годишникот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските женски фудбалски репрезентации до 17 и до 19 години денеска со жрепка во Нион ги дознаа противниците во квалификациите за пласман на европските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската јуниорска фудбалска репрезентација попладнево со жрепка во седиштето на УЕФА во Нион ги доби противниците во квалификациите за пласман на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години новиот квалификациски циклус за пласман на Европското првенство во 2023 година ќе ги почне во група со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските фудбалски репрезентации до 17 и 19 години на денешната ждрепка ги дознаа противниците кои ќе ги имаат во квалификациите за Европските првенства ...
| | веќе видена | слични

Репрезентациите до 17 и 19 години денес ги добија противниците во квалификациите за Европското првенство 2023 година. Македонија У17 ќе биде во група со ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години, се најде во група со фаворизираната Франција, потоа со Исланд и со Луксембург во квалификациите за пласман ...
| | веќе видена | слични

Машката сениорска кошаркарска репрезентација на Македонија е рангирана на 29. место на европската рејтинг листа на ФИБА, односно на 52. позиција во светски ...
| | веќе видена | слични

Романија, Албанија и Босна и Херцеговина ќе бидат противници на македонските одбојкари во Европската сребрена лига 2022. За разлика од претходната сезона, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пофалби од ФИБА: Симиќ меѓу десетте бисери кои блеснаа во квалификациите за СП 2023

Од:
До кого (е-маил):
Порака: