Оставката на Бочварски за сега е мисловна именка


2 копии

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
| | веќе видена | слични

Бесрамна е изјавата на владиниот советник Пивоваров кој вината за автобуската несреќа во Бугарија ја префрли врз 45-те изгорени граѓани, кои требало да ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Одговори и одговорност за автобуската несреќа бараат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. На денешната прес конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скандалозна е изјавата на националниот координатор за гранично управување поставен од СДСМ, Владимир Пивоваров, кој е исто така одговорен што автобусот на ...
| | веќе видена | слични

Во партиското соопштение испратено до средствата за јавно информирање од опозициската партија велат дека изјавата на Пивоваров е скандал и прикривање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Срамно е што за СДСМ и владата не е крива корупцијата на институциите во случајот со фаталната сообраќајка, туку починатите што не ја виделе корупцијата. ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на националниот координатор за гранично управување Владимир Пивоваров за Весна Јаневска од ВМРО-ДПМНЕ е практикување на демократијата во стилот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и Алтернатива се договориле за програмскиот концепт. Останува да се поделат министерските и директорските места во владата. „Имавме конструктивна средба и ...
сите 268 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 225 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа минатата недела ...
сите 267 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оставката на Бочварски за сега е мисловна именка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: