Продолжува неизвесноста за невакцинираните, нови 442 случаи на Ковид-19

2 копии

Велика Британија забележа 53.945 нови случаи на коронавирус – највисока дневна бројка од средината на јули по Европското фудбалско првенство. Последен пат беа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
15 копии

Во светот се регистрирани 37 милиони лица, а кај нас до сега се регистрирани 500 случи, на Инфективнта клиника се следат 327 пациенти вели за Канал 5, доктор ...
| | веќе видена | слични

Најголем дел од дијагностицираните, односно 23,1 проценти, се повозрасни од 60 години, а најмалку (4,3 отсто) се регистрирани кај децата до девет години.Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Централната изборна комисија на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе ги верификува кандидатурите кои ги исполнуваат критериумите за избор на ...
сите 454 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 206 | | | веќе видена

Властите во Бугарија веќе ги соопштија првичните информации од истрагата, а институциите во Македонија наместо истрага, си ја префрлаат одговорноста од една на ...
сите 331 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 245 | | | веќе видена

Вакцините од производителите „Фајзер“ и „Модерна“ даваат најдобри резултати како дополнителни, „бустер“ дози, покажа истражување во Велика Британија во кое се ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува неизвесноста за невакцинираните, нови 442 случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: