82% од починатите последниве три месеци не биле вакцинирани


2 копии

Во Украина во последните 24 часа се регистрирани најмногу починати од ковид-19 во еден ден од почетокот на пандемијата – 793, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И Хрватска урива рекорди со бројот на заразени од коронавирусот – во земјата денеска има дури 50 починати и 7.094 новозаразени со коронавирусот, што е рекордна ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека во земјата денеска имаат повеќе од 7.000 новозаразени лица од коронавирусот, што е нов рекорд од ...
| | веќе видена | слични

Украинското Министерство за здравство соопшти дека во таа земја во изминатите 24 часа е регистриран рекорден број на починати од коронавирусот, кој изнесува ...
| | веќе видена | слични

Според последните информации во Србија регистрирани се уште 4.804 новозаразени со коронавирусот, а починале 65 пацинти. На респиратор се 272 пациенти, а во ...
| | веќе видена | слични

Во Словенија во последните 24 часа потврдени се нови 3.662 зарази со коронавирусот, помалку од претходниот ден кога беа потврдени 3.771 коронаинфекции, а од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Кај Стојко Стојков од ОМО Илиден Пирин постои доза на оптимизам дека со текот на времето положбата на македонското малцинство во Бугарија ќе се подобри. Тој ...
сите 637 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 308 | | | веќе видена

Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
сите 263 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 278 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 507 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

82% од починатите последниве три месеци не биле вакцинирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: