Заев од Центар: Во недела сите обединети околу Петре Шилегов и бројот 12

„Важно е секое маало, важна е секоја педа од Скопје да продолжи да се развива модернистички а не со барок, споменици, не со шмизли, не со музеи секакви. Важно ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор на Македонија во НАТО и универзитетски професор, Нано Ружин истакнува дека поранешниот режим, кој беше на власт 11 години, разви систем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Исмет Рамадани, поранешен пратеник, во вчерашното гостување во ТВ 24 изјави дека Мицковски верува во Груевски и се враќал груевизмот. Очекувајте дека ќе имам ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 447 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 414 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев од Центар: Во недела сите обединети околу Петре Шилегов и бројот 12

Од:
До кого (е-маил):
Порака: