Маск претпочита да ги троши своите пари за даноци за Марс

Американската компанија за изнајмување автомобили „Херц“ минатата недела најави дека планира да купи 100.000 електрични автомобили од „Тесла“, што придонесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со цел да го привлече вниманието на пошироката јавност, првиот човек на Светската програма за храна на О.Н, изјави дека само 2% од богатството на Илон Маск е ...
| | веќе видена | слични

Најбогатиот човек на светот, Елон Маск одговори на коментарите од UN дека неговото богатство би можело да спаси 42 милиони гладни луѓе во светот. Тој не остана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најбогатиот човек на светот, Илон Маск, изјави дека ќе ги продаде сите акции на „Тесла“ и ќе го реши проблемот со гладот ​​во светот, доколку некој од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најбогатиот човек во светот, милијардерот Илон Маск, побара од Обединетите нации да ги докажат своите тврдења дека мал процент од неговото богатство може да го ...
| | веќе видена | слични

Дејвид својот твит го објавил со линк кон текстот на "CNN" со наслов "2 проценти од светското богатство на Маск ќе го реши гладот во светот, вели директорот на ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск објави одговор на твитер-постот на д-р Дејвид Бисли, директор на Светската програма за храна на Обединетите нации (ВФП), кој минатата недела за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маск претпочита да ги троши своите пари за даноци за Марс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: