Блефот на Маск во партијата покер со „Херц“ фрла сомнеж на нивниот договор

Американската компанија за изнајмување автомобили „Херц“ минатата недела најави дека планира да купи 100.000 електрични автомобили од „Тесла“, што придонесе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бил Гејтс, бизнисменот, филантроп и основач на Мајкрософт, веќе долг период се наоѓа на листата на најбогати луѓе во светот. Иако повеќе не е на првото место ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Акциите на Тесла пораснаа на тргувањето на берзата во Франкфурт во четвртокот, дури и откако поднесените документи во текот на ноќта ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск продаде акции на „Тесла“ во вредност од пет милијарди долари, откако за тоа организираше гласање на Твитер. Пред неколку дена, тој побара од своите ...
| | веќе видена | слични

Имам само акции, така што единствениот начин да платам даноци е да ги продадам акциите“, напиша Маск на Твитер. Извршниот директор на Teсла, Илон Маск, го ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на Тесла, Илон Маск, го исполни ветувањето и продаде акции во вредност од околу 5 милијарди долари по анкетата на Твитер. Откако корисниците ...
| | веќе видена | слични

Акциите на американскиот автомобилски концерн Tesla Inc. падна за 1,6 отсто неколку часа пред почетокот на редовната сесија, продолжувајќи ја тридневната ...
| | веќе видена | слични

Производителот на електрични возила Rivian Automotive Inc. ја вреднуваше акцијата при нејзината почетна јавна понуда на 78 долари по акција за да собере околу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Кај Стојко Стојков од ОМО Илиден Пирин постои доза на оптимизам дека со текот на времето положбата на македонското малцинство во Бугарија ќе се подобри. Тој ...
сите 882 | | | веќе видена

Се гледа крајот на пандемијата, очекуваме мирна пролет, изјави во вечерашното гостување на ТВ Телма д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија.Тој вели ...
сите 189 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 362 | | | веќе видена

Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
сите 263 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блефот на Маск во партијата покер со „Херц“ фрла сомнеж на нивниот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: