Скопски бизнисмен ја открива шемата како се купувале плацовите на Водно


Груевски од Унгарија се јавувал и барал стан во Центар за сопругата и децата, сведочеше денеска бизнисменот Александар Ивановски, познат како Алек Теранова. ...
| | веќе видена | слични

Продажбата на земјиштето за „Сончев град“ е направена законски, тврди поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески. Ги отфрли обвинувањата дека ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од три часа траеше сведочењето на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески во случајот „Топлик“, Тој со факти и докази убедуваше дека ...
| | веќе видена | слични

Во договор со обвинителството и одбраната беше прифатено да се одложи денешното рочиште за да одбраната на Јанакиески ги намали прашањата од вкупно 350 бидејќи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Судијата Осман Шабани три часа не дозволи пауза на судењето за „Топлик“, кое почна во 10.30 часот утрово. Тој не дозволи ниту пауза за тоалет на првообвинетиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Одговорно тврдам дека немав никакво влијание во работата на второстепената комисија при министерството за транспорт и врски. Таа комисија е за отуѓување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По три години судења, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески даде исказ пред судот за случајот “Топлик”. Тој негира дека го оштетил буџетот, како ...
| | веќе видена | слични

Обвинетиот Сашо Мијалков за незаконско купување на плацевите на Водно за братучедот Никола Груевски, по сведочењето на Александар Ивановски, во кое тој кажа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 270 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 721 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Пристигнаа уште двајца пациенти од повредените во автобуската дообраќајка во Бугарија. За време на транспортот биле во стабилна состојба и немало потреба од ...
сите 470 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 251 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопски бизнисмен ја открива шемата како се купувале плацовите на Водно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: