Димитриевски: Градскиот стадион ќе добие целосно нов лик, со реконструкција во неколку фази


Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
| | веќе видена | слични

Целокупната кампања на Димитриевски е театар истакна кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово Оливер Илиевски за актуелниот градоначлник Максим ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неколку часа пред изборниот молк, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата, Оливер Илиевски на својот фб профил упати јавен повик до ...
| | веќе видена | слични

Пораката ви ја пренесуваме во целост: „Почитувани граѓани на Куманово, Во недела сме исправени пред една важна одлука за насоката во која ќе се движи Куманово ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кумановци се секогаш на вистинската страна, а тоа ќе го докажеме и во недела на 31 октомври кога ќе излеземе сите на гласање и ќе го поддржиме Оливер Илиевски ...
| | веќе видена | слични

Со Илиевски ќе имате европски квалитет на живот во општина Куманово, порача Оливер Спасовски, потпретседател на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија на ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник од иницијативата „За наше Куманово“, Максим Димитриевски на денешната прес-конференција најави трајно решавање на ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Куманово, Оливер Илиевски на денешната прес-конференција најави гасификација на болницата и нови уредени површини. Во ...
| | веќе видена | слични

Чудесни се „социјалдемократите од Северна“ кога губат на избори. Тогаш станува невидливо нивното еазграничување меѓу „слободарското“ и „режимското“ на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

Денеска сме пред Општа Болница Куманово да најавиме целосна и итна гасификација на оваа јавна институциија, се со цел подобрување на еколошкиот и здравствениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 309 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевски: Градскиот стадион ќе добие целосно нов лик, со реконструкција во неколку фази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: