Зимското сметање на времето почнува во предизборната ноќ меѓу 30 и 31 октомври

Северна Македонија и остатокот од Европа, со исклучок на Русија, Белорусија и Исланд, ноќта меѓу сабота (30 октомври) и недела (31 октомври) ќе преминат на ...
| | веќе видена | слични

Дали поместување на часовникот, преминот кон зимско и летно сметање на времето влијае на внатрешниот часовник на секој од нас и се поставува прашањето какви ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Ноќта помеѓу сабота и недела, ги вративме часовниците еден час наназад за да го завршиме летното сметање на времето. Ова враќање технички се поистоветува со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва стрелките на часовникот повторно се поместуваат. Завршува летното сметање на времето, а почнува зимското, што значи дека часовникот мора да се врати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот во заминување Зоран Заев, кој во едно интервју се пофали дека бил добар трговец со пипер и бостан уште во младоста, на зрели години и на заминување ...
сите 594 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 356 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

-Исто така ја користам приликава и да прашаме до кога политичките партии од власта кои што не се дел од СДСМ/ДУИ и Алтернатива, ќе бидат слепи и неми ...
сите 466 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зимското сметање на времето почнува во предизборната ноќ меѓу 30 и 31 октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: