Заев: Да се обединиме бидејќи режимот се згусна, ете ги Максо и Стевче во коалиција со ДПМНЕ


„Да се обединиме бидејќи режимот згусна, одат на купче и влегуваат „all in“. Во Куманово, ВМРО-ДПМНЕ го поддржа Максим Димитриевски. Тони Михајловски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливер Илиевски му честита победа на Максим Димитриевски кој останува градоначалник на Куманово и во наредните четири години. „Благодарност до 19.470 граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски вечерва прогласи поБеда и нов градоначалнички мандат во овој град. Тој ги поздрави сите кои ја дале поддршката ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Независниот кандидат Максим Димитриевски повика на прослава на кумановскиот плоштад и веќе слави во својот изборен штаб повикувајќи се на резултати од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 673 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Да се обединиме бидејќи режимот се згусна, ете ги Максо и Стевче во коалиција со ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: