Заев: Добивме жолт картон од граѓаните, ќе го послушаме нивниот глас за да не стане црвен


Граѓаните ни упатија јасна критика, опомена и казна. Тој глас го разбираме и уважуваме. Повеќе нема толеранција за повторување на истите грешки, рече премиерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поддршка за кандидатот за градоначалник, Христо Кондовски дава и првиот Претседател на македонското Собрание по осамостојувањето на нашата држава во 1991 ...
| | веќе видена | слични

Денес пензиите се стабилни и пензискиот фонд е стабилен за да гарантира пензии на сегашните и идните пензионери, пишува на својот Фејсбук профил претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 1 јануари ќе го воведеме и вториот критериум – како растат платите, така да растат и пензиите. Секој 1 јануари и секој 1 јули ќе има покачување меѓу 300 и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Гевгелија, нема да дозволиме никој да ѝ го украде европскиот дух и да ја врати во времето на барокот, некаде во минато време. Гевгелија, којашто е со отворени ...
| | веќе видена | слични

Премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев вечерва од Демир Капија ги повика граѓаните на 31 октомври да го заокружат бројот 12. -На 31 октомври треба да го ...
| | веќе видена | слични

На 31ви, Општина Росоман ќе остане прогресивна општина, обединета која ќе го зграпчи убавото кое доаѓа пред нас, европската иднина и економскиот развој. Вие ...
| | веќе видена | слични

Гевгелија, којашто е со отворени порти кон Европа, знам дека нема да дозволи режимот да се инсталира во градот и налик на Скопје, да ви донесат бикови, шмизли, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 256 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Добивме жолт картон од граѓаните, ќе го послушаме нивниот глас за да не стане црвен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: