Мицкоски: Народот е со нас, ова е победа на народот


Ние зборуваме за проекти, за нова иднина, а од понеделник нè чека многу работа, да ја извадиме Македонија и да го извадиме Кочани од политичко мочуриште во кое ...
| | веќе видена | слични

Денеска имаме прекрасен за дружба со граѓаните, голема благодарност до мојата матична партија, благодарност до граѓаните на Кочани кои го дадоа својот глас за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на огранокот на Социјалистичкото движење од Пустец, Панди Јани уште еднаш ги повика сите Македонци и воопшто сите граѓани во Македонија, со право ...
| | веќе видена | слични

Благодарност за поддршката од Патрик Волер, секретарот за меѓународна соработка на најсилното политичко семејство во ЕУ, EPP - European People's Party. Новата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил се заблагодари на поддршката од Патрик Волер Секретарот за меѓународна соработка на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изрази благодарност за поддршката од Патрик Волер, секретарот за меѓународна соработка на најсилното политичко ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ упатува благодарност за поддршката од Патрик Волер, секретарот за меѓународна соработка на најсилното политичко семејство во ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 417 | | | веќе видена

СДСМ на 12 декември ќе избира нов лидер што треба да го наследи Зоран Заев кој поднесе оставка, за што постапката почнува утре. Оваа одлука била донесена на ...
сите 321 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 201 | | | веќе видена

Македонското државното јавно обвинителство денеска ги предаде на бугарското обвинителство материјалите поврзани со истрагата и со идентификацијата на жртвите ...
сите 438 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 188 | | | веќе видена

Тој сигурно чекори по режимските стапки на својот ментор азилантот Груевски, кој, своевремено беше и лидер на партија и министер, градоначалник, судија, ...
сите 241 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 251 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, отпуштените пациенти се стабилни и во добра општа состојба. Се очекува тие да бидат преземени за натамошно ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Народот е со нас, ова е победа на народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: