Во Росоман до 17 часот излезеност од 56,75 проценти на локалните избори


3 копии

Скопје, 25. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Државната изборна комисија (ДИК) најостро ги осудува дејствијата со кои на 17-ти октомври, денот на изборите, на медиумски ...
| | веќе видена | слични

Како највисок изборен орган, ДИК, како што се наведува во соопштението, им укажува на членовите на општинските изборни комисии и избирачките одбори во целост ...
| | веќе видена | слични

На 31 октомври целосниот состав на набљудувачите на мониторинг структурата на ЦИВИЛ ќе биде ставена повторно во функција. ЦИВИЛ има 284 акредитирани ...
| | веќе видена | слични

Тужбата на движењето „Одлучно за промени“ за постапката за гласање, сумирање и утврдување на резултатите од едно избирачко место во Шуто Оризари, се уважува, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Управниот суд ја прифати жалбата на Алијанса за Албанците и Алтернатива за резултатите од гласањето по листите за кандидатите за градоначалник и советници на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вториот круг од Локалните избори 2021 во Општина Кичево ќе гласаат 454 болни и изнемоштени лица, кои побарале да се изјаснат во домашни услови. -До ...
| | веќе видена | слични

По повикот на кичевската дијаспора да се врати во земјата и да гласа на изборите за градоначалник со отворена порака дека тој крад не смее да има градоначалник ...
| | веќе видена | слични

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
сите 492 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Росоман до 17 часот излезеност од 56,75 проценти на локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: