Без проблеми помина гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците, гласале 10.653 лица

2 копии

Без проблем помина гласањето на Локалните избори 2021 за болните, немоќните и лицата со Ковид-19 и во самоизолација, чии пријави се прифатени од општинските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вториот круг од Локалните избори 2021 во Општина Кичево ќе гласаат 454 болни и изнемоштени лица, кои побарале да се изјаснат во домашни услови. -До ...
| | веќе видена | слични

По повикот на кичевската дијаспора да се врати во земјата и да гласа на изборите за градоначалник со отворена порака дека тој крад не смее да има градоначалник ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Болните и немоќните лица со право на глас, во вториот изборен круг ќе можат да гласаат на ист начин и под исти услови како и во првиот. Може да се поднесуваат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во канцеларијата на народниот правобранител, денеска, во периодот од 7 до 19 часот кога се одржува првиот круг од локалните избори ќе функционира бесплатната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет за човекови права денеска ќе биде отворена во текот на целиот ден, со цел да им овозможи на граѓаните да пријават повреда ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Граѓаните на првиот круг од Локалните избори денеска можат да пријават било каква повреда на избирачкото право на бесплатната телефонска линија 0800-54321, а ...
| | веќе видена | слични

Од Омбудсманот, исто така, информираат дека отворени за граѓаните ќе бидат сите седум канцеларии на Народниот правобранител во: Скопје, Битола, Кичево, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
сите 493 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без проблеми помина гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците, гласале 10.653 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: