Пријавувањето на болни и немоќни за гласање до 23-ти октомври, лицата со Ковид-19 до 25-ти октомври

Болните и немоќните лица со право на глас, во вториот изборен круг ќе можат да гласаат на ист начин и под исти услови како и во првиот. Може да се поднесуваат ...
| | веќе видена | слични

Утре прегласување за градоначалник и за советници ќе има на избирачкото место 0543 во Дебар, како и на избирачко место 2957/1 во Шуто Оризари за членови на ...
| | веќе видена | слични

На локалните избори утре повторување на гласањето од првиот круг ќе има на две избирачки места – на 0543 во Дебар за градоначалник и за членови на совет и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од ноќеска на полноќ започна изборниот молк за локалните избори, кој ќе трае до 19 часот на 31 октомври (недела). Во текот на овие две недели за вториот круг ...
| | веќе видена | слични

Гласањето на вториот круг од Локалните избори 2021 започна денеска со изјаснувањето на болните, немоќните и лицата со Ковид-19 и во самоизолација чии пријави ...
| | веќе видена | слични

Во пелагониските општини Битола и Демир Хисар почна вториот круг од Локалните избори каде согласно закон денес гласаат болни или немоќни лица, лица сместени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 394 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 272 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пријавувањето на болни и немоќни за гласање до 23-ти октомври, лицата со Ковид-19 до 25-ти октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: