Во изминатите два месеца четвртина од заразените со ковид биле целосно вакцинирани


Министерството за здравство ја објави анализата на вакцинирани од позитивни случаи со Ковид-19, во периодот од 6 август до 14 октомври. Според анализата, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Досега во Македонија се направени вкупно 1.357.742 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во минатото деноноќие се регистрирани 411 нови заразени со Ковид-19, како и седум починати лица. Со овие бројки, од почетокот на епидемијата, во Македонија се ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 4 починати од коронавирус, од кои 2 последниов месец и пол, и уште 411 нови случаи од 3.209 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 199.057, бројот на оздравени пациенти е 185.931, на починати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
сите 268 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во изминатите два месеца четвртина од заразените со ковид биле целосно вакцинирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: