Поскапеле кириите и куќите во Европа – како е во Македонија?

Поскапувањето на голем број на суровини кои ги користат занаетчиите при производство и услужна дејност ќе влијае негативно, бидејќи се трошат залихите кои се ...
| | веќе видена | слични

Од 35 до 40 дена се потребни за да се донесе стока со бродски контејнер од Кина во Македонија во идеални услови, но ако има метеж при товарењето или истоварот ...
| | веќе видена | слични

Секое поскапување на цените на нафтата, „откинува“ дел од заработувачката на превозниците, вели за „Слободен печат“ Биљана Муратовска. Таа објаснува дека во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поскапеле кириите и куќите во Европа – како е во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: