Се станува ли мајстор со неколкумесечна обука


Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата го продлабочи проблемот со недостиг на стручен кадар во хотелско угостителскиот сектор. Недостигаат келнери, шанкери, готвачи, рецепционери, ...
| | веќе видена | слични

„Проблемите што нè гушат ќе нè натераат да сфатиме дека за одредена акција да биде преземена за нивно решавање потребни се професионалци во таа област“. Тие ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако заменик министерот за финасии, Димитар Ковачевски потврди дека ќе ја поднесе кандидатурата за иден претседател на владејачката партија-СДСМ во рок од 7 ...
сите 572 | | | веќе видена

Тој посочи дека за претходните мерки дискутирале на седницата на Владата.-Свесен сум дека овие се едни од најтешките мерки поради што допираат во една сфера во ...
сите 367 | | | веќе видена

ДНК материјалите, 8 записници од испитани сведоци, и целокупната документација за автобусот од компанијата „Беса транс“ и Министерството за транспорт – јавниот ...
сите 565 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 148 | | | веќе видена

Заев си оди, т.н. заевизам останува, СДСМ нема да избере лидер, туку заштитник на криминалот на Заеви и продолжување на заевизмот. Синоќа СДСМ приреди театар, ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска најави дека за новата варијанта која СЗО ја нарече Омикрон, а за која научниците, откако прв пат беше ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се станува ли мајстор со неколкумесечна обука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: